Şahlar ve Piyonlar

2012-12-09 04:28:00

 

Manasını anlayamadan yaşadığınız bu hayatın ahmaklarına.


Oyun bittiğinde aynı kaba konan piyonları ve buna izin veren şahları sikeyim...


Saat 03:59.

Lar-ler ekinin sağladığı çoğulluktan kaynaklanıyor kalabalık.İnsanlar derken inanamadığım bir farklılığın arasında nefes almak istemiyorum.Bu denli tek-tipleşen bir toplumun arasında yaşamaktan acı duyuyorum.Ama daha çok geceleri.Kendimce.Yalnız başıma.Bu benim tercihim.Böyle olmasını ben istedim ve pişman değilim.

Yaşadıkları adına hiçbir ispatı olmayan insanların içlerinde bir ruhun olduğuna nasıl inanabilirim Tanrım?

Gidiyorum şimdi dönüşü olmayan bir karanlığın imgesi olmaya.Acılarımı yalnız başıma çekebileceğim gezegenlerin sokak lambası olmaya.Ancak hiçbir zaman aydınlatmayı düşünmüyorum sokaklarımı.Çünkü acılar karanlıkta kutsaldır...

Şarkıları ve ritimleri kovalıyorum damarlarımdan,bileklerime susayan her şarkıyı yarıda kesiyorum.Kutsallığına inandığım bir acı uğruna öptürebilirim bileklerimi.İki ayrı yerinden yerinden iki kere.

Gidiyorum şimdi ancak yaratabildiğim mavinin gökyüzünde bir bulut olmaya,yaratılmamış bir hiçlik denizinin dalgası olmaya.

Kabul edemediğim hayatlarınızı ve kabul gördüklerinizi, sikeyim tarzlarınızı,yaşamlarınızı,değer yargılarınızı.Küfür etmek istemiyorum ancak terbiyem buna yeteri kadar müsait.
Oyun bittiğinde aynı kaba konan piyonları ve buna izin veren şahları sikeyim...

Küfür yok.


Yunus BAĞRI...

 

29
0
0
Yorum Yaz